Váša Chaloupka

topgal3_negativ

bio

Jsem kluk z Olomouce, co miluje vodu, dřinu, cestování a dobré jídlo. Jezdit jsem začal v roce 2008 po olympiádě v Pekingu, kde jsem viděl závodit Vávru Hradilka a Štěpánku Hilgertovou. Věděl jsem, že tohle musím zkusit.

Do lodě jsem poprvé sedl v Olomouci, poznal skvělou partu lidí a u vody jsem už zůstal. Baví mě každý den pracovat a po krůčcích se posouvat dál.

V 16 letech jsem si splnil svůj první velký sen a kvalifikoval se do juniorské reprezentace. Odstartovalo se tak krásných 8 let, během kterých jsem byl součástí reprezentačního týmu. Doposud jsem posbíral 8 individuálních a 13 týmových medailí světového formátu. Světový titul z roku 2021 je poslední přídavek do mé sbírky. A jedeme dál.

Vašek se narodil do fotbalové rodiny. Od malička se honil za kopačákem a toužil po kariéře slavného fotbalisty. V 10 letech ale přišlo zranění a po něm nepříjemný zánět kyčelního kloubu. S fotbalem musel skončit. Nějakou dobu se sportu vůbec nevěnoval, ale neposedné dítko museli rodiče nějak usměrnit. Hledali sportovní disciplínu, která by nezatěžovala nohy a našli vodní slalom, do kterého se Vašek okamžitě zamiloval.

Jako kluk začínal na kajaku v kanoistickém klubu doma v Olomouci, po čase se mu ale víc zalíbila kánoe. V 16 letech se kvalifikoval do českého reprezentačního družstva juniorů a v reprezentačním týmu je doposud.

Kromě vody a pořádné dřiny patří k Vaškovým zálibám taky cestování a dobré jídlo. Cestovatelské sny si plní také díky soustředěním a závodům s reprezentačním týmem. Z jídla má nejraději trhané vepřové maso a sladké tiramisu.

Vášovy sny a cíle

  • Závodit a získat medaili z olympijských her.
  • Získat individuální medaili ze tří největších závodů – OH, MS, ME.
  • Vyhrát celkové hodnocení světového poháru.

Vášův tým

Lidé, bez kterých by se všechny sny o velkých vítězstvích rozplynuly.

Miloslav Říha – hlavní trenér

Jonáš Křepelka – kondiční trenér

Markéta Musilová – fyzioterapie

Milan Moravec – mentální příprava

Vojtěch Hačecký – zdravotní stav a kondice

Jiří Dostál – zdravotní stav a kondice

Radan Gočál – zdravotní stav a výživa